TARİHÇE

Önaysan, bölgemizdeki ısıtma sektöründe gördüğü tamamlayıcı ürün ihtiyaçlarını karşılamak adına 10 kişilik bir Ar&Ge ekibi ile yola koyuldu. Kuruluş amacı ithal ikame ürünler üreterek sektördeki maliyetleri azaltmak olan Önaysan; ısıtma, soğutma, elektronik, beyaz eşya ve otomotiv gibi birçok sektörü analiz ederek, ürünler üzerinde fizibilite çalışmalarını başlattı. Bunun neticesinde kombi, kat istasyonu gibi ısıtma sistemlerinde kullanılan Genleşme Tankı projesi ile, sektöre büyük adetlerde ısıtma komponentleri sağlamaya başladı.

Firmamız, genleşme tankının yanı sıra, kombi üzerindeki metal parçalardan bağlantı elemanlarına, panellerden aluminyum soğutucalara kadar geniş yelpazede bir ürün gamı sunarak, müşterilerine tedarik zincirinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Aynı zamanda paket halinde değerlendirilen projeler ile büyük maliyet avantajları sunmaktadır.

Bir diğer öncü ürün olan Kurutucu Kondenserleri; ısıtma sektöründe olduğu gibi beyaz eşya sektöründe de Önaysan’a pay sahibi olması için fırsat verdi. Firmamız bugün A, B ve C enerji verimliliği sağlayan ürünler sağlamaktadır.

Bugün Önaysan genleşme tankları ve kondenserleri yaklaşık 40 marka altında 200’den fazla üründe kullanılmakta olup Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 25 farklı ülkeye ihraç edilmektedir.

 • Metal Parts for White Good Industry

  Started in 1987 with Arçelik

  1987

 • Metal Parts for Automotive Industry

  Started in 1997 with Ford

  1997

 • Condensers for Clothes Dryer

  Production in 2001 with Indesit

  2001

 • Combi Boiler, Heater & Radiator Metal Parts

  Started Production in 2003 Demirdöküm

  2003

 • Expansion Vessels for Combi Boilers

  Started Production in 2006 with Demirdöküm

  2003

 • Plate Exchangers for Combi Boilers

  Starting Production in 2019

  2019

Copyright © 2022 Önaysan Endüstriyel Ürünler Üretim ve Dış Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.